ґрунтовка для фасаду

Чи потрібно ґрунтувати фасад перед приклеюванням пінопласту

Ґрунтування поверхні перед виконанням робіт по утепленню будинків пінопластом потрібно виконувати тоді коли поверхня сильно постраждала внаслідок природного руйнування. Це потрібно робити для того, щоб клей для приклеювання пінопласту краще прилипав до поверхні. Я стикався з такою ситуацією, коли був вибраний дешевий неякісний клей, який не тільки до стіни ай до пінопласту слабо прилипає, поклеєний пінопласт ми закріпили дюбелями – через 1 зиму внаслідок великих морозів клей почав відходити від поверхні, стіна з пінопласту трималась лише на одних дюбелях. Взагалі я раджу не використовувати клей для плитки для поклейки пінопласту, або ґрунтувати поверхню перед приклеюванням пінопласту.

Ґрунтовка використовується для зміцнення й просочення поверхні під оздоблювальні, гідроізоляційні, теплоізоляційні й інші покриття.

Властивості:

— зміцнює поверхню;

— збільшує адгезію покриттів до поверхні;

— зменшує водопоглинання;

Ґрунтовка призначена для зміцнення й просочення пористих, неміцних і сильнопоглинаючих поверхонь (легкий бетон, штукатурка, гіпсові й цегельні поверхні), збільшення адгезії до поверхні матеріалів.

Підготовка поверхні здійснюється згідно СНиП 3.04. 01-87 і ДБН В. 2.6-22-2001. Поверхня повинна бути сухою і міцною без видимих руйнувань. Перед застосуванням ґрунтовки поверхня очищається від пилу, напливів, масляних плям і інших речовин, що зменшують адгезію до основи. Ґрунтовку необхідно наносити пензлем, валиком або щіткою. Залежно від стану поверхні ґрунтовка може наноситися в один або два шари. При нанесенні ґрунтовки у два шари для першого шару може застосуються ґрунтовка більше низької концентрації. Інструменти треба відразу ж після застосування промити водою. Роботи варто виконувати при температурі поверхні від +5°C до +35°C і відносної вологості повітря до 80%. Всі вищевикладені рекомендації ефективні при температурі +20°C і відносної вологості повітря 60%. В інших умовах час висихання ґрунтовки може змінитися.

Крім вищевикладеної інформації про застосування ґрунтовки, при роботі з нею варто керуватися нормативними документами, що надає виробник. Застосування ґрунтовки не становить труднощі за умови дотримання правил. У випадку застосування ґрунтовки в інших умовах необхідно самостійно провести випробування або звернутися за порадою до виробника.