Утеплення пінопластом

Утеплення будинків пінопластом

Пінопласт – це тепло і звукоізоляційний матеріал. По зовнішньому вигляду пінопласт представляє собою невеликі вологостійкі гранули, що склеєні між собою під впливом високої температури. Розмір гранул пінопласту може коливатися в межах від 1 до 10 мм залежно від призначення і необхідної щільності виробу з пінопласту. Гранули полістирольного пінопласту неоднорідні за структурою. Вони мають величезну кількість (мільярди) тонкостінних мікро комірок, що багаторазово збільшує загальну площу контакту з повітрям. Внаслідок цього вироби з пінопласту майже повністю складаються з повітря (98 %), що й спричинює їх унікальні властивості.
Пінопласт виробляється з нафти однак витрати нафти на виробництво пластмас складають усього лише 4 % від загального об’єму її споживання. Зокрема, на виробництво пінополістиролу, що на 98 % складається з повітря, іде тільки 1 % нафти.

Основними властивостями пінопласту є:

1. низька теплопровідність – пінопласт не призводить до втрати тепла;

2. звукопоглинання – за рахунок пінопласту поліпшується шумоізоляція;

3. стійкість до деформацій – пінопласт не є гнучким матеріалом, і при натисненні не прогинається зберігаючи свою форму;

4. довговічність – термін придатності пінопласту близько тридцяти років;

5. вологостійкість – вироби з пінопласту не розчиняються у воді, не вбирають воду та вологу, і внаслідок цього не деформуються. Стійкість до впливу вологи дозволяє використовувати вироби з пінопласту для утеплення фундаментів будівель, коли необхідний контакт утеплюючого матеріалу з ґрунтом.

Пінопласт відмінно підходить для ізоляції стін будинків (внутрішніх і зовнішніх), покрівель і підлог. Будівельні матеріали з пінопласту можуть бути використані для теплоізоляції, як нових будівель, так і реконструйованих. Пінопласт може виступати в якості опалубки при зведенні промислових і житлових будівель, а також мостів, естакад, гребель, несучих конструкцій пірсів, портів. Пінопласт може використовуватися також при будівництві плавучих конструкцій понтонів у туристичних портах.

При роботі з пінопластом слід зауважити що сам процес роботи іде набагато швидше це зумовлено легкістю вирізання фігур з пінопласту прямо на риштування. Легкість в затиранні пінопласту що призводить до зменшення містків холоду на стиках, та практично ідеальне візуальне вирівнювання стіни що в наш є дуже важливо, бо надає фасаду довершеного вигляду та зменшує витрати робочого часу. Ціна на пінопласт є найнижчою порівнюючи з мінеральною ватою та екструдованим пінопластом, що є досить вагомою економією грошей. Недоліком пінопласту є те що він горить (плавиться) але якщо пінопласт затягнутий сіткою та клеєм, та немає прямого контакту з вогнем температури нагрівання недостатньо для плавлення пінопласту.