Мінеральна вата

Утеплення будинків мінеральною ватою

Мінеральна вата – це тепло і звукоізоляційний матеріал з скловолокна.

Мінеральна вата призначена для утеплення будинків, житлових конструкцій, виробничих споруд, трубопроводів. Виробляється мінеральна вата двох видів. У вигляді матів(рулонів) для утеплення поверхонь зі зменшенням стиків, та у вигляді плит. За нормальних умов експлуатації теплозвукоізоляційні та механічні властивості виробів з мінеральної вати зберігаються на своєму початковому рівні протягом двох десятків років.

Осноними властивостями мінеральної вати є:

1. гідрофобність – за рахунок гідрофобності мінеральну вату називають «дихаючою» — вона поглинає вологу з повітря;

2. низька теплопровідність – мінеральна вата не призводить до втрати тепла;

3. звукопоглинання – за рахунок мінеральної вати поліпшується шумоізоляція;

4. стійкість до деформацій – мінеральна вата не є гнучким матеріалом, і при натисненні не прогинається зберігаючи свою форму;

5. вогнестійкість – мінеральна вата по своїм складовим є вогнетривка, що в свою чергу запобігає її займанню.

6. Довговічність – термін придатності мінеральної вати близько двадцяти років

При роботі з мінеральною ватою слід слідкувати за погодою, якщо на приклеєний листок мінеральної вати потрапить надмірна волога, а працівники затягнуть її сіткою з клеєм то без повітря вона практично не сохне тому через рік можлива поява грибка на внутрішній поверхні стіни, тому зі свого досвіду утеплюють мінеральною ватою будівлі які мають державне фінансування. Ціна на мінеральну вату є в півтора рази дорощую ніж на пінопласт що є вагомою причиною для вибору пінопласту. Вогнестійкість є основною вагомою причиною для утеплення фасаду мінеральною ватою бо займання газу може призвести до трагічних наслідків де життя не порівняти з грошима.