design-tool

Розрахунок кількості матеріалів для утеплення фасаду будинку пінопластом

У цій статті ми розповімо детально, з врахуванням власного досвіду, як правильно розрахувати площу та кількість матеріалів для утеплення будинку пінопластом.
Пінопласт. Для визначення площі в м2 пінопласту вам потрібно провести заміри площі вашого будинку. Перш за все потрібно визначити для себе пінопластом якої товщини ви будете утеплювати ваш будинок. Для утеплення стін використовують пінопласт 25 щільності та рекомендованою товщиною пінопласту від 10см. і більше для жилих приміщень, та від 5см. і більше для нежилих приміщень. Для утеплення цоколя або цокольних приміщень використовують екструдований пінопласт або пінопласт 35 щільності. Товщина пінопласту для утеплення цоколя повинна бути меншою ніж товщина пінопласту для утеплення стін мінімум на 3 см. Це потрібно для того щоб ваш цоколь був втоплений порівняно зі стіною що запобіжить потраплянню вологи від дощу на ваш цоколь та збільшить термін його довговічності. Для утеплення відкосів біля вікон використовують пінопласт товщиною від 2см. і більше 35 щільності. Для обрамлень навколо вікон чи кутах будинку використовують пінопласт 35 щільності з рекомендованою товщиною пінопласту 3 см.
З товщиною пінопласту ви визначились час переходити до замірів. Помножте висоту стіни на ширину стіни при чому до ширини стіни з обох боків додайте товщину вибраного вами пінопласту (наприклад: висота 6м, ширина 10м, товщина пінопласту 10см. вийде 6*(10+0.2)) це робиться тому що ваш будинок збільшиться в об’ємі на кожному зовнішньому куту і зменшиться на кожному внутрішньому куту на товщину пінопласту. Від отриманої вами площі стіни потрібно буде відняти площу вікон, для цього потрібно помножити висоту на ширину вікна. Таким же методом проводиться розрахунок цоколів та цокольних приміщень. Для визначення площі відкосів поміряйте вікно по колу це буде ваша довжина і помножте її на ширину відкоса. Ширина розраховується як відстань від краю відкоса до рами вікна додана до товщини пінопласту яку ви вибрали для утеплення стін чи цоколю вашого будинку.
Клей для приклеювання пінопласту та армування скло сітки. Розрахунок кількості мішків клею на проклейку пінопласту та армування визначається в залежності від основи стін вашого будинку. Для піно блоків та монолітів використовують 7кг. клею на 1 м2. Для нових цегляних будівель 8кг. клею на 1 м2. Для старих будинків з дуже нерівними поверхнями 9.5кг. клею на 1 м2. З цих розрахунків 3.5кг. клею на 1 м2. використовується для армування скло сітки все інші кілограми клею використовуються для приклеювання пінопласту. Наприклад: Загальна площа фасаду 100м2., основа стін цегла. Клей на проклейку пінопласту (100 м2*4.5кг)/25кг. Клей для армування скло сітки (100 м2*3.5кг)/25кг., де 25кг – кількість кілограм клею в одному мішку клею.
Пластмасовий дюбель для кріплення пінопласту. Кількість дюбелів для кріплення пінопласту до основи стіни повинна бути не менше ніж 4шт. на 1м2. Довжина пластмасового дюбеля визначається за допомогою додавання товщини вибраного вами пінопласту + 6-7см. в середину основи стіни. Пінопласт товщина якого менша ніж 4см. кріпити дюбелем не потрібно, ви просто повигинаєте ваш пінопласт. Розрахунок кількості дюбелів проводиться за допомогою множення загальної кількості м2 пінопласту на 4шт. дюбелів.
Пластмасовий кутник з сіткою. Кількість кутників визначається додаванням всіх довжин і висот стін будинку, вікон, обрамлень навколо вікон та цоколя будинку. Коли всі заміри будуть зроблені загальну кількість метрів ділите на 3 або 2.5, тому що довжина одного кутника дорівнює 3м. або 2.5м. Для арочних вікон або арок використовуєте пластмасовий арочний кутник довжина якого 2.5м.
Сітка для армування пінопласту. Сітка для армування пінопласту повинна мати не менше ніж 145 щільність. Сітка продається в рулонах об’ємом 1 рулон — 50м2 сітки. На практиці розрахунок кількості рулонів сітки проводиться так: загальна площа пінопласту в м2 поділена на 45м. При армуванні пінопласту сітка накладається одна на одну з напуском тому з одного рулону сітки у вас вийде 45м2 армованої площі.
Ґрунтовка з кварцовим наповнювачем. Ґрунтовка продається у відрах фасуванням в середньому по 10кг. і 20кг. 10кг. відро – 30-40м2 поґрунтованої площі. 20кг. відро – 70-80м2 поґрунтованої площі.
Декоративна штукатурка (бараник, короїд, мозаїка). Декоративна штукатурка (бараник, короїд)продається у відрах вагою 25кг., і має різну зернистість(фракцію або по народному товщину камінцевого покриття) для фасадів використовують зернистість 1.5мм. та 2мм. З одного відра масою 25кг. баранику чи короїду зернистістю 1.5мм. вийде положити 9-11м2 площі, зернистість 2мм. вийде положити 8м2 площі. Діапазон кількості м2 площі нанесення багато в чому залежить від виробника матеріалів. Мозаїчна декоративна штукатурка використовується переважно для декору цоколів та цокольних приміщень, продається у відрах масою 25кг і менше в залежності від виробника матеріалів. Для відра масою 25кг вийде положити 5-6м2 площі.
Приємного вам підрахунку.